چگونه محتوا مطالب سایتمان را سئو کنیم تا در گوگل بتوانیم به صفحه اول برسیم؟

هنگامی که محتوا صفحات وب سایت خود را بهینه سازی می کنیم وب سایت خود را برای افرادی که از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل وارد کلمات کلیدی مرتبط با محصول یا خدمات ما می شوند،قابل مشاهده تر می کند.
حال اجازه دهید نکاتی در مورد سئو محتوا بیندازیم که می توانید از آن ها برای افزایش قابلیت جستجوی مطالب خود استفاده کنید:

1-روی کلمه کلیدی دم دراز که با هدف خواننده وهدف شما مطابقت دارند،متمرکز شوید:

کلمات کلیدی را بیش از حد در یک صفحه به کار نبرید بدین معنا که یک حس خوب، از خواندن تعداد زیادی کلمه کلیدی برای خواننده ایجاد نمی شود و موتورهای جستجو مانند گوگل با استفاده از الگوربتم های خود آن صفحه را در اولویت قرار نمی دهند.شما باید از کلمات کلیدی در محتوای خود به گونه ای استفاده کنید که احساس غیر طبیعی ایجاد نکند.
یک قانون خوب این است که در هر صفحه یک یا دو کلمه کلیدی دم دراز متمرکز شوید و می توانید بیش از یک کلمه کلیدی را در یک صفحه قرار دهید.کلمات کلیدی دم دراز شما را بر روی اهداف خاص مخاطبان متمرکز می کند.به طور مثال کلمه دم دراز دکوراسیون داخلی آشپزخانه از نظر سئو بسیار تاثیر گذارتر از کلمه کلیدی کوتاه دکوراسیون است.
بازدید کنندگان وب سایتتان می توانند به شما با کلمات کلیدی دم دراز کمک کنند تا نوع مناسبی ازترافیک را ایجاد کنید و این ترافیک را منجر به نرخ تبدیل کنید.

2-کلمات کلیدی را در قسمت های خاصی از صفحه قرار دهیم.

.حال که یک یا دو کلمه کلیدی را به دست آوردیم وقت آن است آن ها را در محتوا خود قرار دهید اما بهترین قسمت در کجا های محتوا باشد تا در نتایج جستجو رتبه بالایی داشته باشید؟
چهار مکان اساسی وجود دارد که باید سعی کنید کلمات کلیدی خود را درج کنید:برچسب عنوان ،هدر و بدنه محتوا ،توضیحات متا،آدرس اینترنتی
برچسب عنوان(tag title):
عنوان (یعنی تیتر)صفحه شما اولین گام ارتباط شما با موتور جستجو و خواننده می باشد بنابراین وجود یک کلمه کلیدی دراینجا بسیار حیاتی است.گوگل تیتر را به عنوان برچسب عنوان می شناسد.
کلمه کلیدی خود را در 60 کارکتر اول عنوان خود درج کنید به این دلیل که گوگل عناوین را با عرض پیکسل اندازه گیری می کند نه تعداد کارکتارها ، و اخیرا گوگل عرض پیکسلی خود را کاهش داده است .از نظر فنی این اندازه حدود 60 حرف است.
وقتی برچسب عنوان طولانی می گذارید بهتر است در ابتدا کلمه کلیدی خود را بگذارید زیرا ممکن است انتهای برچسب عنوان در SERP قطع شود و این موضوع می تواند تاثیری در ارتباط درک صفحه شما بگذارد.
هدر و بدنه محتوا:
کلمه کلیدی خود را در یک کادر معمولی در سراسر بدنه صفحه و در هدرها ذکر کنید. این بدان معناست که کلمات کلیدی خود را درصفحه خود بگنجانید ، اما فقط  روشی طبیعی و دوستانه با خواننده داشته باشید. و گرنه در معرض خطر جریمه شدن گوگل برای کلمات کلیدی ، بیش از حد خواهید شد.
هر زمان که محتوا ایجاد می کنید ، تمرکز اصلی شما باید روی مواردی باشد که برای مخاطبان شما مهم است ، نه این که چند بار می توانید یک کلمه کلیدی یا عبارت کلمه کلیدی را در آن محتوا وارد کنید. روی مفید بودن متمرکز شوید و به هر سؤالی که ممکن است مشتری شما برای ورود به صفحه شما بخواهد پاسخ دهید. این کار را انجام دهید ، و به هر حال ، شما به طور طبیعی برای کلمات کلیدی مهم بهینه سازی خواهید کرد.
آدرس اینترنتی(url):
موتورهای جستجو همچنین به آدرس اینترنتی شما هم نگاه می کنند تا بفهمند صفحه شا در مورد چیست و این اولین چیزی است که در صفحه می خزد.شما باید آدرس اینترنتی خود را در هر صفحه بهینه کنید.زیرا هر صفحه آدرس اینترنتی منحصر به فرد خود را دارد بنابراین کلمه کلیدی خود را در آدرس اینترنتی خود به کار ببرید.
به طور مثال آموزش گل آرایی را بعد از آدرس سایت می نویسیم:
http://آدرس سایت.com/totarial-flower-decoration

 

توضیحات متا(meta description):

هدف از توضیحات متا متنی کوتاه برای معرفی محتوای شما می باشد.متن توضیحات باید طوری باشد که اول و آخر داشته باشید و کاربر جستجوگر را قانع کند.متای توضیحات می تواند یک جمله یا یک پاراگراف کوتاه باشد.ولی با توجه به الگوریتم های گوگل درشرایط مختلف با توجه به جستجویی که کاربر انجام می دهد توضیحات متا متفاوتی از محتوای شما انتخاب می کند.

 

3-محتوای شما باید با موبایل سازگاری داشته باشد.

امروزه افراد بیشتر از کامپیوتر با موبایل خود در گوگل به جستجو می پردازند.بنابراین گوگل به وب سایت هایی که با نسخه موبایل هم سازگاری دارد اهمیت بیشتری می دهد.براین  اساس محتوای شما برای رتبه بندی در گوگل از ارزش بیشتری برای رتبه بندی برخوردار است.

4-توضیحات متا را بهینه کنید و از تمام فضا استفاده کنید.

برای بررسی ، توضیحات متا متن اضافی است که در SERP ها ظاهر می شود و به خوانندگان این امکان را می دهد تا بدانند که این پیوند چیست. توضیحات متا به جستجوگرها اطلاعاتی را می دهد که برای تعیین اینکه آیا محتوای شما چیزی است که به دنبال آن هستند یا خیر ، در نهایت به آنها کمک می کند تا تصمیم بگیرند که کلیک کنند یا نه.امروزه برای توضیحات متا 300 کارکتر می توان نوشت.
بنابراین موتورهای جستجو بهترین مطالب را از مقاله نمایش می دهند. با ایجاد محتوای سازگار با خواننده با گنجاندن کلمات کلیدی طبیعی ، ارتباط محتوا خود در SERP ها برای شما آسانتر خواهد شد.
توضیحات متا به خواننده محتوا کمک می کند تا بین هدف جستجوی خود و این نتیجه ارتباط برقرار کنند.اما امروزه تضمین نمی شود که متای توضیحات شما باشد و گوگل براساس کلمات کلیدی جستجو شده قسمت های دیگری از محتوای شما را به عنوان متا نشان می دهد.
بنابراین موتورهای جستجو بهترین مطالب مقاله را با توجه به کلماتی که خواننده جستجو کرده نمایش می دهند.

5-تصاویر خود را با متن alt تصویر بهینه کنید.

محتوای مقالات فقط حاوی متن نباید باشد. – آنها همچنین باید شامل تصاویری باشند که به توضیح و پشتیبانی از مطالب شما کمک می کنند.موتورهای جستجو فقط به دنبال تصاویر نیستند در عوض ،آن ها به دنبال تصاویر با متن alt هستند.از آنجا که موتورهای جستجو نمی توانند تصاویر را به همان روشی که انسان می توانند “ببینند” ، متن alt یک تصویر به موتور جستجو می گوید که یک تصویر در مورد چیست. این در نهایت کمک می کند تا این تصاویر در صفحه نتایج موتور جستجو جای بگیرند. متن و alt تصویرباعث می شود تجربه بهتری برای کاربر (UX) ایجاد شود – هنگامی که تصویری نمایش داده شود می تواند دسترسی افراد با دید ضعیف را که از خواننده های صفحه استفاده می کنند ، بهبود بخشد. از نظر فنی ، متن alt صفتی است که می توانید به HTML در یک HTML اضافه کنید.
هنگامی که متن alt را وارد می کنید ، ممکن است نام تصویر در وبلاگ شما از چیزی مانند “IMG38670” به چیزی دقیق و توصیفی مانند “دلفین های کوچک” بروید.
متن alt باید به روش مفیدی توصیفی باشد – به این معنی که باید موتور جستجوگر متن را در اختیار شما قرار دهد تا اگر در مقاله وبلاگ مربوط به یک موضوع مشابه باشد این تصویر را فهرست بندی کند.
برای فراهم کردن زمینه بیشتر ، در اینجا لیستی از مواردی وجود دارد که حتماً هنگام ایجاد متن alt برای تصاویر وبلاگ خود به خاطر دارید:
در توضیحات خود خاص باشید.
آن را در زیر 125 کاراکتر نگه دارید.
از کلمات کلیدی خود استفاده کنید (اما از چاشنی کلمات کلیدی خودداری کنید)
پنل SEO تشخیص می دهد که آیا تصاویر خود را بهینه کرده اید یا خیر. گرچه این عناصر به اندازه برخی بهینه سازی های دیگر مهم نیستند ، اما هنوز هم لازم هستند.

6-از برچسب های موضوعی خیلی زیاد استفاده نکنید.


برچسب های موضوعی می توانند به سازماندهی محتوای وبلاگ شما کمک کنند ، اما در صورت استفاده بیش از حد از آنها ، در واقع آنها می توانند مضر باشند. اگر برچسب های مشابه زیادی دارید ، ممکن است به دلیل داشتن محتوای تکراری ، توسط موتورهای جستجو جریمه شوید.
به نظر می رسد که موتورهای جستجو چندین بار در سراسر وب سایت خود به شما نشان می دهند. به عنوان مثال ، برچسب های موضوعی مانند “وبلاگ نویسی” ، “وبلاگ” و “پست های وبلاگ” بیش از حد مشابه یکدیگر هستند تا در همان پست استفاده شوند.
اگر نگران هستید که پست های فعلی وبلاگ شما دارای برچسب های مشابه زیادی هستند ، برای تمیز کردن آنها مدتی وقت بگذارید. حدود 15-25 برچسب موضوع را انتخاب کنید که فکر می کنید برای وبلاگ شما مهم هستند و خیلی شبیه یکدیگر نیستند. فقط پست های خود را با آن کلمات کلیدی برچسب گذاری کنید. به این ترتیب ، دیگر لازم نیست نگران محتوای تکراری باشید.

7-از ساختار های url  استفاده کنید.

ساختار url  صفحات وب سایت شما باید درک بازدید کنندگان از ساختار وب سایت و محتوای مورد نظر را راحت کند.مثلا در یک وب سایت می خواهیم وقتی که در صفحه اصلی هستیم به قسمت مقالات برویم به url  این صفحه منتقل می شویم:

http://example.com/blogs

موتورهای جستجوگر از این امر قدر دانی می کنند زیرا تشخیص دقیق دسترسی به جستجوگرهای اطلاعاتی به قسمت های مختلف مقاله یا وب سایت شما برای آن  ها آسان تر می باشد.