ویژگی های توصیف متا خوب

توضیحات متا خوب

1- تا 155 حرف می توانید بنویسید.طول مناسب واقعاً وجود ندارد؛ بستگی به پیامی دارد که می خواهید منتقل کنید. شما باید فضای کافی را برای یافتن پیام بدست آورید ، اما در عین حال کوتاه و خرابکار باشید. با این حال ، اگر نتایج جستجو را در Googleدر بررسی می کنید ، مانند نمونه زیر عکس هایی از 120 تا 156 کاراکتر مشاهده خواهید کرد.
متأسفانه ، ما نمی توانیم آنچه Google را در نتایج جستجو نمایش می دهد ، کاملاً کنترل کنیم. بعضی اوقات تصمیم می گیرد توضیحات متا را نشان دهد و بعضی اوقات جملات نسخه شما را ضبط می کند. در هر صورت ، بهترین حاات شما این است که آن را کوتاه نگه دارید. به این ترتیب ، اگر Google تصمیم بگیرد توضیحات متای مورد نظر خود را نشان دهد ، به طورکامال نشان داده می شود.

2-از صدای فعال استفاده کنید و آن را عملی کنید .توضیحات متا برای کاربر جستجو گرباید ایجاد انگیزه کند.در تصویر زیر مثالی از توضیحات متا است که برای کاربر انگیزه دهنده است.

3- شامل یک فراخوان به عمل است
به طور مثال می تواند “سلام ، ما چنین و کالای جدیدی داریم و شما آن را می خواهید. اطلاعات بیشتر!” این چیزی است که در توضیحات متا شما است. در این حالت ، “محصولی” که می خواهید بفروشید صفحه ای است که پیوند دارد. مانند بیشتر بیاموزید ، آن را هم اکنون دریافت کنید ، به صورت رایگان سعی کنید مفید واقع شوید وغیره که ما نیز از آنها استفاده می کنیم.

4-از کلید واژه تمرکز خود استفاده کنید
اگر کلمه کلیدی جستجو با بخشی از متن در توضیحات متا مطابقت داشته باشد ، Google تمایل بیشتری به استفاده از آن و برجسته کردن آن در نتایج جستجو دارد. این امر باعث می شود لینک سایت شما حتی بیشتر جذاب شود. Google گاهی اوقات مترادف را برجسته می کند.

5- مشخصات را در صورت امکان نشان دهید
اگر محصولی را برای صرفه جویی در فن آوری دارید ، می تواند ایده های خوبی برای تمرکز روی مشخصات فنی باشد. به عنوان مثال ، شما می توانید سازنده ، SKU ، قیمت ، مواردی از این قبیل را درج کنید. اگر بازدید کننده به طور خاص به دنبال آن محصول است ، احتمالاً مجبور نیستید آنها را متقاعد کنید.

6- اطمینان حاصل کنید که با محتوای صفحه مطابقت دارد
این مهم است. Google متوجه خواهد شد که آیا شما از توضیحات متا برای فریب بازدید کنندگان در کلیک کردن استفاده می کنید. حتی اگر این کار را انجام دهید حتی ممکن است شما را مجازات کنند. اما جدا از آن ، توصیفات غلط احتمالاً میزان گزاف گویی شما را افزایش می دهد. این یک ایده بد به همین دلیل است. به همین دلیل می خواهید توضیحات متا با محتوای موجود در صفحه مطابقت داشته باشد.

7-آن را منحصر به فرد کنید
اگر توضیحات متا شما مانند سایر صفحات باشد ، تجربه کاربر در Google مختل خواهد شد. اگرچه عناوین صفحه شما ممکن است متفاوت باشد ، به نظر می رسد تمام صفحات یکسان هستند زیرا تمام توضیحات یکسان هستند. به جای ایجاد توضیحات متا تکراری ، بهتر است آن را خالی بگذارید. Google یک قطعه قطعه از صفحه حاوی کلمه کلیدی استفاده شده در پرس و جو را انتخاب می کند.

yoast seoچگونه به شما در نوشتن توضیحات متا کمک می کند.

اگر در WordPress هستید و از Yoast SEO استفاده می کنید ، اضافه کردن توضیحات متا به آسانی امکان پذیر است . در مرحله اول ، می توانید آن را در بخش پیش نمایش گوگل جعبه متا Yoast SEO بنویسید. اما ، Yoast SEO در تحلیل سئو نیز به شما بازخورد می دهد. این افزونه دو چیز را بررسی می کند ، طول توضیحات متا و اینکه آیا شما از کلیدواژه اصلی خود استفاده کرده اید یا خیر. بیایید ببینیم که چگونه افزونه به شما کمک می کند ، و با آن چه می توانید انجام دهید.

وقتی از کلید واژه خود در توضیحات متا استفاده می کنید ، گوگل احتمالاً آن را برجسته خواهد کرد. این امر باعث می شود افراد راحت تر ببینند آنچه را که می یابند پیدا کرده اند.

Yoast SEO بررسی می کند که آیا و چند مرتبه از کلمات از کلید واژه تمرکز خود در متن توضیحات متا استفاده می کنید. علاوه بر این ، اگر از Yoast SEO Premium استفاده می کنید ، آن مترادف را که وارد می کنید نیز در نظر می گیرد. اگر بیش از حد از آن استفاده کردید ، افزونه به شما توصیه می کند استفاده از کلید واژه تمرکز خود را محدود کنید.

نحوه تهیه گلوله سبز برای کلید واژه در توضیحات متا

اگر اصطلاح اصلی را در توضیحات متا ذکر نکردید ، یک گلوله قرمز دریافت خواهید کرد. بنابراین ، حتماً یکی را بنویسید. اما توضیحات متا را با عبارت اصلی خود پر نکنید ، زیرا با این کار یک گلوله قرمز نیز به شما خواهد رسید. و مطمئن شوید که در کلمه کلمات از کلمه کلیدی خود در یک جمله ذکر می کنید ، یا دوباره گلوله قرمز را مشاهده خواهید کرد. امروزه موتورهای جستجو بسیار هوشمند هستند ، اما هنوز لازم است صفحه خود را کاملاً روشن کنید.

افزونه Yoast SEO Premium به شما امکان می دهد مترادف و کلید واژه های مرتبط را برای کلید واژه خود وارد کنید. سپس ، مترادف را هنگام انجام تحلیل خود در نظر می گیرد. اگر کلید واژه و مترادف خود را گنجانده باشید ، این دو عنوان محسوب می شود. استفاده کنید! چند کلمه برجسته توجه بیشتر از یک حرف را به خود جلب می کند.

ارزیابی طول توضیحات متا چه می کند؟

این بررسی اندازه گیری کوتاه بودن توضیحات متا شما (کمتر از 120 کاراکتر) یا طولانی بودن (بیش از 156 کاراکتر) را نشان می دهد. وقتی توضیحات متا شما طول مناسب داشته باشد ، یک گلوله سبز به دست خواهید آورد. اگر خیلی طولانی یا خیلی کوتاه باشد ، یک برگه نارنجی را در برگه SEO جعبه متا Yoast SEO (یا قرمز) ، اگر مقاله خود را به عنوان محتوای گوشه سنگی مشخص کرده اید ، دریافت خواهید کرد.

نحوه نوشتن شرح مختصر متا

توضیحات متا خوب مردم را متقاعد می کند که صفحه شما بهترین نتیجه را به درخواست آنها ارائه می دهد. اما ، برای بهترین نتیجه ، باید بدانید مردم به دنبال چه چیزی هستند. هدف جستجوی آنها چیست؟ آیا آنها به دنبال پاسخ به یک سوال هستند؟ سعی کنید کامل ترین جواب را به آنها بدهید. آیا آنها به دنبال یک محصول هستند؟ بنویسید که چه چیزی باعث می شود کالای شما از آن متمایز شود و چرا آنها می توانند آن را در فروشگاه شما بخرند مختصر و قانع کننده باشید!

 

در بخش پیش نمایش گوگل در جعبه متا Yoast SEO بازخورد در زمان واقعی دریافت می کنید. اگر می خواهید توضیحات متا بنویسید ، باید بر روی دکمه “ویرایش قطعه” کلیک کنید. اگر این کار را انجام دهید ، ویرایشگر قطعه قطعه باز خواهد شد. فیلدهای ورودی را برای ویرایش عنوان SEO ، Slug و توضیحات متا مشاهده خواهید کرد. هنگامی که شروع به تایپ کردن در قسمت ورودی توضیحات متا می کنید ، پیش نمایش قطعه قطعه در بالای ویرایشگر قطعه قطعه نیز بلافاصله متن جدید شما را نشان می دهد. در زیر قسمت ورودی یک نوار وجود دارد. وقتی شروع به تایپ کردید ، نارنجی می شود و وقتی اطلاعات کافی اضافه می کنید ، سبز می شوید. وقتی متن زیادی اضافه می کنید ، دوباره نارنجی می شود.

افزونه yoast seo چگونه به شما در نوشتن توضیحات متا کمک می کندن